Duomenų atstatymas

Sparčiai didėjant kietųjų diskų (HDD) talpai, dėl to, jų patikimumas atitinkamai mažėja. Tai sąlygoja daugelis veiksnių: vis didėjant disko talpos apimčiai, siaurėja duomenų įrašymo plotelis. Tokiu būdu sudėtingėja elektronika, naudojama gana pigi žaliava detalėms ir vis naujesni techniniai sprendimai, kuriuos pilnai ištestuoti tenka galutiniams vartotojams (tai mes). Duomenų saugumo garantija galime atlikti tik patys, tai pastovus kasdieninis duomenų kopijavimas, nes tokią galimybę suteikia įvairūs išoriniai įrenginiai ir žinoma automatizuoti sprendimai. Tačiau net rimti savo srities IT specialistai (jau nekalbant apie sekretores) dažnai vengia tokio darbo sakydami, nes ir taip viskas puikiai veikia.

Kietųjų diskų gedimai:
Kietasis diskas yra sudėtingas įrenginys. Kietųjų diskų duomenų atstatymo specialistai turi profesionalią įrangą, būtinas žinias ir ilgą patirtį.
Remontuojant kietuosius diskus, kai jau atidaryta hermetiška kietojo disko dalis, būtina turėti sterilią patalpą. Kai tokie darbai atliekami sterilioje aplinkoje, per nedidelį laiko tarpą į kietojo disko vidų patenka labai nedaug dulkių mažų dalelių, o tokiam įrenginiui pakanka laiko nuskaityti duomenis prieš visiškai sugedant.

Patikimas duomenų atstatymas:
Esant elektronikos dalies gedimams, duomenys praktiškai visada atkuriami, sudėtingiau, kai pažeista kietojo disko vidinė dalis, išsaugota magnetiniame paviršiuje. Tai atsitinka dėl įvairių priežasčių: klaidų programinėje dalyje, maitinimo sutrikimų, elektronikos dalies gedimų, vibracija, smūgių ir įvairių kitų priežasčių. Tokiu atveju diskas nepasiruošia darbui arba komandos atliekamos su klaidomis. Tam tikri diskai tokiu atveju automatiškai persijungia į atsarginį rėžimą ir pasiruošia priimti informaciją per terminalą.

Yra atvejai kuriais nieko negali padaryti su kietuoju disku – tai atkurti Jūsų duomenys, kurių nėra arba jų nelikę: Jūsų kietasis diskas buvo išmagnetintas, subraižytos vidinės plokštelės arba nelikę magnetinio sluoksnio. Kitais atvejais duomenų atstatymas yra sėkmingas

Grįžti